Hızlandırılmış Tyt-Ayt Kursu

Hızlandırılmış TYT-AYT Kursunun Amacı

TYT ve AYT sınavına girecek öğrencileri sınav heyecanı ve sınav stresini yenerek motivasyonlarını artırmak sınav atmosferine sokmak. Yoğun bir ders programı ile öğrencilerin eksik konularını tamamlamak. Öğrencilerin test tekniği ile soru çözme kabiliyetini geliştirmek. Öğrencilere sınavda çıkması muhtemel olan soruları tanıtmak ve çözme kabiliyeti kazandırmak. Haftalık konu pekiştirme, aylık tarama sınavları ile eksiklerini tespit etmek ve danışman öğretmeni gözetiminde eksiklikleri gidermek. Haftalık TYT-AYT Deneme sınavlarıyla gerçek sınav atmosferini yaşatmak. Öğrencilerimize danışmanlık ve koçluk hizmeti vermek.

Kızılay Çözümde Hızlandırılmış TYT-AYT Kursu İşleyişi

Kızılay Çözüm Hızlandırılmış TYT ve AYT kursu sınıflarımız 15 -18 kişiliktir. Hızlandırılmış TYT ve AYT kursunda herhangi bir sebepten geri kalan öğrencilerimize bire bir etüt verilir. Kızılay Çözüm  TYT ve AYT kursunda öğrencinin çözemediği bütün sorular tek tek çözülür.  Kursta 9.sınıftan itibaren, üst sınıflara doğru artarak devam eden TYT-AYT hazırlık programı uygulanır. 9 ve 10.sınıfta işlenen konulardan Seviye Belirleme Sınavları uygulanır. -11.sınıfta, alanlara ayrılan bireylere Milli Eğitim Bakanlığı’in belirlediği kazanımlarla birlikte tüm TYT ve AYT konularını işler. Bu sayede TYT-AYT hazırlık sürecinde büyük yol kat edilir. -12.sınıfta, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği programla birlikte TYT-AYT hazırlık programı uygulanır.

Eğitim yılı belirlenen yaz tatili döneminde TYT-AYT kursu ile başlar; yıl içinde Cumartesi ve Pazar günleri dahil olmak üzere yoğun olarak devam eder. Bu çalışmalar yarıyıl tatilinde de hızlandırılmış program şeklinde sürdürülür. 2 hafta önce günlük denemeler konular bittiğinde başlar.

• Ara sınıflara ayda bir kez, 12.sınıf ve mezun sınıflara ise her hafta  TYT-AYT Deneme Sınavları uygulanır. Ölçme-değerlendirmeler sonucunda öğrenciler, eksiklerini tamamlama ve pratiklik kazanma amacıyla, eğitim koçlarının kendilerine önerdiği veya kendilerinin ihtiyaç duydukları çalışmalara yönlendirilir.